חוברות ללימוד חווייתי של נגינה

חדש:


"בואו של הנסיך"


חוברת ללימוד חווייתי של חלילית סופרן בואו של הנסיך 

חוברת ללימוד חווייתי של האצבוע ותחילת הנגינה בחלילית הדיאטונית (סופרן) דרך סיפור, תמונות ושירים, בהשראת עקרונות חינוך ולדורף. בגב החוברת

ילדים צעירים לומדים טוב יותר בעזרת שיר, תמונה ודמיון, וסיפור זה נועד להעניק השראה למורים לחלילית להוראה חווייתית של תחילת הנגינה, עוד לפני לימוד הנגינה מתווים. הסיפור המוצג בחוברת זו נוצר מתוך עבודה מעשית בהוראת הנגינה בחלילית לכתות א' – ד' בבית ספר ולדורף וכן בעבודה עם קבוצות קטנות ויחידים. הסיפור "בואו של הנסיך" בנוי כך שיוכל לעמוד בפני עצמו, או לשמש כהמשך לסיפור "הנסיכה בטירה הקסומה" לצורך המעבר מן החלילית הפנטטונית לחלילית הדיאטונית.

בואו של הנסיך

מחיר החוברת: 88 ש"ח.

דמי משלוח:5 ש"ח. 

מחיר כולל דמי משלוח:

93 ש"ח. 

"הנסיכה בטירה הקסומה"


חוברת ללימוד חווייתי של חלילית פנטטונית

 

צלילה של החלילית הפנטטונית מצטיין ברכות מיוחדת יחסית לחליליות אחרות. צליל רך וענוג זה משלים בדרך מיוחדת ויפה את הרצון להביא לילדים הצעירים אווירה המתאימה לטבעם הפנימי בתקופת חייהם זו. זהו צליל שהולם את הלך הנפש הפנטטוני – עליו המליץ רודולף שטיינר כמתאים ביותר לילדים מן הגיל הרך ועד גילאי 8 - 9.

הנסיכה בטירה הקסומה - הטירה (החלילית)

     "פעם היתה נסיכה, שחיה לה בטירה קסומה. כל כך יפה היתה הטירה, עד שכל הרואה אותה מרחוק, נוצצת בכל הדרה, לא יכול שלא להתפלא נוכח יופייה. הטירה היתה בנויה כולה מגדלים מגדלים, ואחד המגדלים היה עשוי עץ עם פיתוחי זהב. גבוה בצריח שבראש המגדל שכנה הנסיכה בחדר מיוחד משלה, מקושט כולו בזהב, ולו חלון אחד ויחיד..". 


הנסיכה בטירה הקסומה

מחיר החוברת: 75 ש"ח.

דמי משלוח:

5 ש"ח. 

מחיר כולל דמי משלוח:

80 ש"ח. 

צלילה של החלילית הפנטטונית מצטיין ברכות מיוחדת יחסית לחליליות אחרות. צליל רך וענוג זה משלים בדרך מיוחדת ויפה את הרצון להביא לילדים הצעירים אווירה המתאימה לטבעם הפנימי בתקופת חייהם זו.

בחוברת זו מוגש סיפור שיצרתי מתוך ניסיון הוראת המוסיקה לתלמידי כיתות א' ו-ב' בבית-ספר ולדורף, סיפור שליווה אותי מאז ושֵרתני בנאמנות. אין זה הסיפור היחיד האפשרי ובין מורי הכיתה ומורי המוסיקה המנוסים בארץ אפשר למצוא סיפורים יפים מאוד שעברו אף הם את מבחן השנים. בחרתי להביא סיפור זה מתוך רצון לשרת אתכם, הורים ומורים שאין להם ניסיון קודם בהוראת החלילית, כדוגמא לדרך הלימוד החווייתית וכהשראה לעבודה עם הילדים, שיכולה בהחלט להתבטא גם ביצירת סיפור משלכם. סיפור זה, שהוא חווייתי ולימודי בעת ובעונה אחת, מוגש כאן בלוויית ציורים שציירתי במיוחד להעשרת יסוד הדמיון שבלימוד, ויכול לשמש לכם השראה למציאת דרככם האישית בתחום קסום זה של עבודה מוסיקלית עם ילדים צעירים.