רומלי ובומלי 


הענקים המצחיקים

סיפור בהמשכים 

לילדים וילדות בגיל 5 - 10 - ההורדה בחינם הסתיימה - הירשמו דרך "כתבו לי" אם תרצו שאעדכן אתכם מתי הספר יצא לאור.

סיפור קצר חדש להורדה בחינם: "הסוסים" 

מתוך החוברת Spindrift בהוצאת www.wynstonespress.com

סיפורים מאת סופר הילדים Reg Down 

שתרגמתי לעברית

אני מזמינה אותכם בשמחה להוריד בחינם סיפורים מאת רג דאון שתרגמתי - להורדה והדפסה בחינם דרך הקישורים שלמטה. הסיפורים מתאימים לגילאי 6 - 9 בערך, או לכיתות א-ב-ג. סיפורי החיות ובעיקר "ילד האדם" מתאימים לתקופת חיות בכיתה ב', למשל.

רשימת הסיפורים:

* הפיה הוורודה והאלף הצהוב

* הסיפור הכי עצוב על חילזון חסר בית

* חג החיות והאגדה על אלה-יה

* ילד האדם

אז מה הסיפור שלי עם הסופר הכותב מקסים לילדים, האוריתמיסט ועושה תיאטרון הבובות רֶג דָאוּן? אז ככה... הכול התחיל מזה שחברה טובה שלי השאילה לי ספר שלו באנגלית לילדים בשם The Tales of Tiptoes Lightly (בתרגום חופשי, סיפורי הפיה טיפטו קלת הרגל). כמוה, סיפרתי לילדיי את הסיפורים בעברית – מתוך האנגלית, ככה בספונטניות (טוב זה בא לי בקלות כי אני מתרגמת כבר שנים...). התאהבנו... ואחר כך בא ספר, שוב בהשאלה ממנה, שקוראים לו 

The Lost Lagoon (הלגונה האבודה), ואחר כך עוד אחד בשם The Bee who lost his Buzz (הדבורה שאיבדה את הזמזום שלה), וגם הסיפור המקסים Big-Stamp Two-Toes the Barefoot Giant (בתרגום חופשי, "הענק היחף עצום העקבות בעל שתי הבהונות"...).  


רֶג דאוּן (Reg Down) כותב המון ומכר עד היום כ-40,000 עותקים מספריו – את זה אני כותבת רק כדי שתבינו כמה סיפוריו אהובים על ילדים, הורים מורים בקהילות הוולדורף בעולם. ויש לו אגב עוד המון סיפורים (באנגלית) שאפשר להוריד בחינם מן האתר שלו www.tiptoes-lightly.net. ואז... העזתי יום אחד וכתבתי לו, והוא כתב לי בחזרה, והחלה התכתבות שבה קיבלתי ממנו הרבה טיפים על איך לאייר ספרים בשחור לבן (עד אז איירתי רק בצבעי מים), ועוד כל מיני טיפים על איך עושים את זה – איך כותבים ומוציאים לאור באופן פרטי, כאילו נגד כל הסיכויים, ומגשימים את מה שרוצים באמת לעשות... ואז ביקשתי ממנו שיעבור לי על תרגום לאנגלית שעשיתי בעצמי לספרי הראשון "טונסי ומירלי", ואם אוכל בתמורה לתרגם לו ספר. והוא ביקש שבתמורה אתרגם לו פשוט כמה סיפורים שגם יהיו בעלי ערך להורים ולמורים לילדים צעירים בכיתות א'-ב'-ג'... וככה זה קרה. זה לקח זמן, אבל זה קרה. הספר שלי "טונסי ומירלי" מוכן וזמין ב-Amazon באנגלית מזה כשנה, והם ידפיסו אותו לכל מי שיזמין מהם (הוא יוצא מקסים!יש לי דוגמאות בבית אם מישהו רוצה לקפוץ לראות)... ובסתיו האחרון הצלחתי להגשים סוף סוף את חלקי בהסכם החליפין שלנו, ולתרגם ארבעה סיפורים של רג לעברית, ואתם מוזמנים להוריד אותם כאן למטה בחינם, להדפיס ולהמליץ לחבריכם ועמיתיכם. אשמח לשמוע תגובות כמובן... ובכל מקרה, מאחלת הרבה הנאה בקריאתם. שלכם, תומר.

הציפור והגוזלים – מעגל סיפור בשירים לילדי גן

אתם מוזמנים להוריד בחינם את מעגל השירים – מתאים לילדי גן וחינוך מיוחד בהשראת חינוך ולדורף. אשמח לשמוע אם אהבתם! זהו מעגל שאני מתכוונת בעתיד להוציא בתור חוברת מודפסת. בבקשה רק לשמור על זכויותיי ולא להדפיס להפצה מסחרית... תודה ותיהנו!

הציפור והגוזלים דף 1, דף 2, דף 3, דף 4, דף 5